Wystawa na 160-lecie urodzin Biskupa

W niedzielę 26 czerwca 2022 r. w centrum Wisły odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej postaci ks. biskupa Juliusza Burschego. Została ona opracowana przez historyczkę i regionalistkę, panią Danutę Szczypkę z Wisły, z okazji 160. rocznicy urodzin oraz 80 rocznicy śmierci zwierzchnika kościoła ewangelickiego - augsburskiego. 

Na 8 planszach umieszczonych na ogrodzeniu parafii ewangelickiej przedstawiono związki biskupa z Wisłą, w tym działalność społeczną i gospodarczą, zasługi związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz losy międzywojenne i wojenne. Ostatnia plansza wystawy przypomina o tym, że w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości bp Bursche został uhonorowany Orderem Orła Białego. Ekspozycja jest bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami pochodzącymi m.in. ze strony zacisze1903.pl.

W uroczystości wzięli udział parafianie oraz m.in Biskup Diecezji Cieszyńskiej ks. dr Adrian Korczago, ks. prob. Daniel Ferek z Wodzisławia Śląskiego oraz ks. proboszcz Waldemar Szajthauer z Wisły. 

Fot. Stefan Gardawski

DSCF4121mdjpg

DSCF4122mdjpg

DSCF4123mdjpg


DSCF4125mdjpg

DSCF4126mdjpg