Bp Bursche i 'Zacisze' w ramach Ewangelickich Dni Kościoła

Dosłownie za chwilę rozpoczyna się wielkie święto przygotowane z okazji obchodów 500-lecia Reformacji. Ewangelickie Dni Kościoła odbędą się w dniach 15-18.06 na Śląsku Cieszyńskim a dokładnie rzecz biorąc w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie i Bielsko-Białej. Dni Kościoła obejmują kilkadziesiąt różnych wydarzeń w tym nabożeństwa i studia biblijne, zajęcia dla dzieci, koncerty, wycieczki oraz Forum Kobiet Luterańskich a także fora tematyczne jak Biblia, Diakonia, Duszpasterstwo, Ekumenia,  Historia,  Misja, Proza i Poezja, Sztuka oraz wiele innych ciekawych i ważnych spotkań. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie, gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym naprawdę wyjątkowym wydarzeniu. 

Dokładny program można znaleźć tutaj: 
http://dnikosciola.pl/wp-content/uploads/2017/06/Program-EDK.pdf

Korzystając z okazji chcieliśmy zwrócić uwagę i serdecznie zaprosić na trzy wydarzenia, w ramach Dni Ewangelickich, związane z postacią bp Bursche i jego rodziną oraz z 'Zaciszem'. 
  • W czwartek 15.06 w godz. 14:30-15:30 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się ciekawa rozmowa z Juliuszem Gardawskim, prawnukiem biskupa, pt. Cieszyńskie było dla niego źródłem, związki bpa Juliusza Burschego ze Śląśkiem Cieszyńskim i Wisłą . Spotkanie poprowadzi pani Danuta Szczypka z Wisły. 
  • Tego samego dnia w godz. 16:00-17:00 Śladami biskupa Juliusza Burschego wycieczka po Wiśle. Prowadzą dr Renata Czyż i Danuta Szczypka. Chętni zbierają się pod kościołem ewangelickim w centrum Wisły. 
  • Piątek 16.06, godz. 15:00-16:30 Idea dobra wspólnego. Reformacja nie tylko zaprezentowała nowe myślenie teologiczne i zmieniła życie religijne wiernych, ale też wpływała na codzienne działanie ludzi „Wszystko sam z siebie i przez siebie, a przecież nic dla siebie” o zaangażowaniu gospodarczym i społecznym ważnych postaci dla Cieszyna mówi Władysława Magiera, o etosie i etyce dyskutują: prof. Juliusz Gardawski, Szkoła Główna Handlowa, Warszawa i bp prof. Marcin Hintz, diecezja pomorsko-wielkopolska, 
    Sopot, Alina Rakowska, dyrektor Banku Spółdzielczego, Cieszyn prowadzenie: dr Jerzy Sojka, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Warszawa. Miejsce Parafia Ewangelicko – Augsburska, sala konfirmacyjna, II piętro, pl. Kościelny 6