Order Orła Białego dla bp. Juliusza Burschego

Za luteranie.pl:

W Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 11 listopada odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wsród odznaczonych jest Biskup Juliusz Bursche.

Prezydent Andrzej Duda wręczajac ordery 25 wybitnym Polkom i Polakom podkreślił, że "Rzeczpospolita, mimo że często minęło bardzo wiele lat, wciąż o nich pamięta i docenia to wielkie dzieło, które zrealizowali dla Polski".

Orderem Orła Białego został odznaczony również Biskup Juliusz Bursche. Znalazł się przez to w gronie osób, które miały niezwykły wpływ na rozwój polskiego życia publicznego, naukowego, kulturalnego, a także na budowanie polskiego społeczeństwa i państwa.

Order Orła Białego dla biskupa Juliusza Burschego, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w latach 1905-1942, odebrał prof. Juliusz Gardawski, prawnuk biskupa.

W uroczystości brała udział rodzina bp. Burschego oraz bp Jerzy Samiec, bp Jan Szarek, ks. Waldemar Szajthauer i ks. Piotr Gaś.