"Zacisze profesora"

"Juliusz Gardawski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wyremontował razem z żoną Beatą rodzinną willę w Wiśle. To jednak nie cała historia. Im głębiej zaglądamy do wnętrza budynku, tym jest ciekawiej.

Juliusz Gardawski, profesor nauk ekonomicznych, socjolog, kierownik katedry socjologii ekonomicznej Szkoły Głównej Handlowej, to nieocenione źródło wiedzy na temat ruchów pracowniczych, świadomości ekonomicznej robotników i związków zawodowych. Profesor ma willę w malowniczej Wiśle.

I na tym koniec? Wymagający czytelnik z pewnością stwierdzi, że to nic niesamowitego, bo w końcu wielu ludzi ma gdzieś wille, domki, chaty i inne budynki z przeznaczeniem wypoczynkowym. Trzeba jednak zanurzyć się w opowieść profesora o willi Zacisze, by zrozumieć, że to nie taki budynek, jak inne. W zasadzie ten drewniany domek jest głównym bohaterem tekstu."

Tak zaczyna się felieton Łukasza Ostruszki w Pulsie Biznesu. Z lektury możemy się dowiedzieć w jaki sposób rodzina pielęgnuje pamięć o bp. Bursche oraz jakie były losy budynku w ostatnich dekadach. Wspomniana jest również strona zacisze1903.pl oraz jej autor. 

Zapraszam do artykułu